Rekonstrukce půdy a půdní vestavba

Plánujete přestavbu půdy na podkroví byt? Rádi zajistíme také půdní vestavbu na klíč. Obraťte se na nás, připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku.

Rekonstrukce aktuálně z kapacitních důvodů neprovádíme.

Chystáte se přestavět půdu v útulné podkroví, ale nemáte potřebné zkušenosti? Nechte to na nás. Vaši představu proměníme ve skutečnost. Rekonstrukce půdních prostor rádi provedeme dle Vašeho projektu převážně v zimním období a to jako doplnění naší hlavní činnosti - výstavby dřevěných domů.

Půdní vestavba se řídí přísnými předpisy, v nichž se laik jen těžko orientuje. Víte, jaké nároky kladou na statiku, tepelnou a zvukovou izolaci či protipožární ochranu? Jak široké schodiště musí nahoru vést, aby plnilo funkci možné únikové cesty? Jak dodržíte povinnou světlou výšku obytné plochy a předepsanou hrubou plochu okna? Jestli ne, nevadí, my odpovědi známe.

Do jaké míry je přestavba půdy možná, určuje v první řadě tvar střechy.

Staré půdy často připraví překvapení v podobě podivuhodných tesařských konstrukcí s četnými příčnými výztuhami, sloupky a trámy. Výstavba podkroví si pak může vyžádat zásah do konstrukce střechy a v takovém případě se statického propočtu a samotné realizace bezpodmínečně musí chopit odborník.

Pokud bydlíte v novostavbě a přestavba půdy na podkroví byla od začátku v plánu, pak zřejmě nemusíte řešit instalace elektriky, vody ani topení. Pokud půdní prostor potřebnými instalacemi nedisponuje, je to další argument, proč svěřit rekonstrukci odborníkům. Pomůžeme s rozhodováním, zda je potřeba samostatný zdroj tepla, případně poradíme, který bude nejvhodnější. Mnohdy klientovi ušetříme zbytečné náklady, protože objevíme řešení, které ho nenapadlo.

Cena půdní vestavby vedle jiných způsobů, jak si opatřit bydlení, vychází jako jedna z nejpříznivějších. Platí to rovněž v případě zadání zakázky stavební firmě – přece i Váš čas jsou peníze. Naplánovat každý detail pracovního procesu, dobře promyslet návaznost řemeslných prací a dotáhnout přestavbu do zdárného konce vyžaduje značné zkušenosti a stojí spoustu sil. Svěříte-li nám vše od vyjednání stavebního povolení po realizaci, máte jistotu komplexního řešení, které bude kvalitní, funkční, brzy hotové a často i méně nákladné, než kdybyste se do proměny půdy v podkroví pustili bez odborného vedení.

Metio – dřevostavby rodinných domů na klíč